Jak na prawdziwą uczelnię przystało, zakończeniu roku akademickiego towarzyszyły podziękowania dla wykładowców i świadectwa oraz wyróżnienia dla studentów za najlepszą frekwencję na zajęciach. Specjalne wyróżnienie otrzymał najstarszy uczestnik wykładów, 80-letni Roman Marchewka z Tarnowa, który jak mówi cieszy się z bardzo z nagrody, ale mimo wszystko chciałby być młodszy.
Wyróżnieni zostali również aktywni uczestnicy tak zwanego „Banku czasu” istniejącego - podobnie jak Uniwersytet - przy Fundacji Kromka Chleba. Idea ta zrodziła się przed rokiem i polega na pomocy starszym, schorowanym i przede wszystkim samotnym osobom. Uczestnicy wykładów zamiast opłacać dodatkowe zajęcia mogą oddawać swój czas do banku, a konkretnie osobom potrzebującym. Czasami chodzi o zrobienie drobnych zakupów, jednak częściej to zwykła rozmowa i okazanie troski. Jak powiedziała Maria Kozioł, jedna z wyróżnionych za rekordową liczbę godzin – nie wyobraża sobie tygodnia bez odwiedzin u swoich podopiecznych, nie zamierza również robić sobie wakacji od tych zajęć.
W tegorocznych zajęciach Uniwersytetu brało w udział około stu pięćdziesięciu uczestników w różnym wieku, większość studentów stanowiły kobiety. Wykłady organizowane były z filozofii, biblii, medycyny oraz informatyki. Studenci mieli możliwość zapoznania się z obsługą i funkcjonowaniem komputera i internetu. Jak zapewnia Fundacja Kromka Chleba, w przyszłym roku planowane są dodatkowe zajęcia, m.in. warsztaty dziennikarskie i nauka języków obcych.