Jak powiedział o inicjatywie Conrado Moreno, już oficjalny Ambasador Fundacji Kromka Chleba:
Pomysł jest taki, żeby porozmawiać o rzeczach najważniejszych, czyli o emocjach, bo skoro nadzieja - to piękne emocje w obliczu trudnych sytuacji. Ważne, żeby poczuć, że jesteśmy razem. O hospicjach powinno się mówić jako o przestrzeni, gdzie można zdobyć profesjonalną pomoc medyczną, bliscy mogą skorzystać ze wsparcia psychologicznego. Że nie jest to przestrzeń trudna, bolesna, na marginesie naszego życia, ale powinna być przestrzenią pełną życia i nadziei.
Pełnia życia i nadzieja były widoczne podczas kreatywnych warsztatów poetyckich Słowa zaklęte w drzewach. Powstały cztery piękne wiersze, które z pewnością zostaną z nami na dłużej i staną się mottem kolejnych Dni Nadziei z Kromką Chleba.
Dopełnieniem dnia był mini koncert uczniów ze Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie i wywiad z Conrado Moreno, z którym rozmawiał Damian Mika, między innymi o tym, co spowodowało, że został ambasadorem Fundacji Kromka Chleba, o znaczeniu roli ambasadora, potrzebie pomagania, o wolontariacie.
Tego dnia podsumowaliśmy także akcję TULIPANY, w której w tym roku wzięło udział 37 szkół z Tarnowa i regionu tarnowskiego. Zebrano ponad 39 000 zł, które, jak powiedziała Anna Czech, prezes Fundacji Kromka Chleba: Przeznaczymy tę kwotę na zakup najpotrzebniejszego sprzętu do hospicjum. Oczywiście, lista potrzeb jest długa, dlatego jeszcze przedyskutujemy z personelem, co jest do zakupu. Na kolejnym spotkaniu poinformujemy, co za tę kwotę kupiliśmy.
Uśmiechy na twarzach pacjentów pokazały, że Dzień Nadziei z Kromką Chleba to ważna i potrzebna inicjatywa.