„Niespodziewany powrót" to mądra sztuka z przesłaniem, która bawi, ale skłania do refleksji. Teatr dwóch aktorów – na scenie Daniel Olbrychski i Kamil Kula – to doskonała propozycja dla wymagającej widowni.
W ,,Niespodziewanym powrocie" Daniel Olbrychski wciela się w postać aktora, który ma zagrać króla Leara. Szczególna trema i wielkie nadzieje związane z podjęciem tak dużego aktorskiego wyzwania nie są Olbrychskiemu obce. W końcu sam mierzył się z nimi, kiedy grał główne role w spektaklach Szekspira. Ważną postacią jest syn głównego bohatera – w tej roli doskonale znany publiczności z wielu produkcji telewizyjnych i kinowych Kamil Kula. Aktor o dużym talencie komediowym z wejściem w postać też nie będzie miał problemu – w końcu synem jest od urodzenia! Tłem dla aktorskich rozterek są skomplikowane relacje rodzinne – kłopoty z partnerami, rodzicami i dziećmi, które niezwykle bawią, jeśli tylko nas nie dotyczą.
Autor: Serge Kribus
Przekład: Bożena Puchalska
Obsada: Daniel Olbrychski, Kamil Kula
Centrum Sztuki Mościce
Niedziela, 7 września 2025 roku
Godzina 16.00
Bilety-cegiełki:
Informacje:
14 656 02 36
Fundacja Kromka Chleba
ul. Bystra 17 w Tarnowie
poniedziałek-piątek
8.00-16.00
Organizator: Fundacja Kromka Chleba
Współorganizator: Astral Finance Sp. z o.o.
Partnerzy: Centrum Sztuki Mościce, Ticketmaster
Patronat medialny: TVP Kraków, Radio RDN Małopolska, Gazeta Krakowska, tarnow.net.pl., Koncertowy Tarnów i Okolice, Kurier Tarnowski
W hospicjum Via Spei tworzymy ogród terapeutyczny, jako bardzo ważny element uzupełniający opiekę paliatywną. Środki na to przedsięwzięcie chcemy pozyskać m.in. organizując spektakl pt. „Niespodziewany powrót”. Kontakt z naturą, nawet tylko wizualny, poprawia stan psychiczny, wywołuje pozytywne emocje, a nawet pozwala na ograniczenie dawek leków przeciwbólowych.
Elementami projektowanego ogrodu będą m.in. drewniany taras z rozkładanym zadaszeniem, drzewka oliwne, podświetlana fontanna. Taras będzie pełnił także funkcję amfiteatru letniego, w którym organizowane będą koncerty kameralne. Z zaprojektowanej przestrzeni będą korzystać pacjenci i ich rodziny, personel i wolontariusze. Ogród już zaczął powstawać. Przy wsparciu jednego z darczyńców powstał oliwny gaik; wiosną ubiegłego roku zostały zakupione drewniane ławki, by pacjenci i ich bliscy mogli wyjść na zewnątrz. Z każdego pokoju pacjenta jest bezpośrednie wyjście do ogrodu. Wysialiśmy trawę na skwerach, tworzymy też aromatyczną, lawendową alejkę.